Aké červené fľaky na tele sa robia 19 mesačnej dcérke, ktorá má Covid-19?

Zodpovedané
10. feb 2022

Dobrý deň,

19 mesačná dcéra aktuálne prekonáva Covid-19. Začali sa jej po celom tele objavovať červené fľaky, ktoré sa objavia a takmer všetky do hodiny/dvoch zmiznú. Avšak objavia sa zase na rovnakom alebo aj inom mieste. Najčastejšie stehná, riťka, ruky, tvár. Nesvrbia (teda neškriabe si ich).

Čo by to mohlo byť?

Čo robiť, aby jej zmizli úplne a už sa neobjavovali?

Do stravy sme nezavádzali nič nové, ani pracie prostriedky sme nemenili.

Ďakujem

Dobrý deň,

ide o žihľavkové prejavy súvisiace s ochorením a nedá sa robiť nič preto, aby sa neobjavovali. Je to jeden z možných prejavov, po vyliečení sa, by sa naďalej robiť nemali. Liečba nie je nutná, pokiaľ je dcérka spokojná. Ak by sa Vám zdalo, že si žihľavku škriabe, je nutná liečba antihistaminikami (fenistil)

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas