Aké červené fľaky má po tele moja 3,5 ročná neter?

Zodpovedané
31. máj 2022

Dobrý deň,

včera sa sestrinej malej objavili takéto flaky po tele. Má 3,5 roka. Sestra ju doniesla zo škôlky a keď ju prezliekala, všimla si po stehnách a nohách červené mapky - flaky. Má ich aj na rukách a na niektorých miestach to vyzerá ako opuchnuté. Nesvrbí ju to, ani nebolí. Má to už druhý deň. Ešte nič podobné na tele nemala.

O aký problém ide?

Ďakujem

Dobrý deň,

na nožičkách vpredu ide o žihľavku, urtiku. Vzadu tie kruhovité lézie môžu byť rôznej etiológie. Každopádne je nutné lekárske vyšetrenie, aby boli predpísané lieky.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas