Aké bacily ohrozujú dcérku, ktorá si oblízala špinavé ruky?

Zodpovedané
28. sep 2022

Dobrý deň,

dnes sme boli vonku a dcérka behala po kalužiach, vodu chytala aj rukami. Po návrate domov sme ju prezliekali a v tom zhone sme jej zabudli umyť ruky. Napadlo mi to až vtedy, keď som ju zbadala ako si cmúľa prsty.

Čo sa jej môže stať?

Aké bacily ju môžu ohroziť?

Teraz nás to stresuje, lebo na takéto veci si potrpíme a v utorok má ísť dcérka na očkovanie.

Ďakujem

Dobrý deň,

pravdepodobne sa nič nestane.

Nie je to prvýkrát a ani posledný. Ak áno, ste super bytosť. 🙏 Deti si dávajú bežne špinavé ruky, predmety do pusy, aj tým sa buduje imunita.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas