Aká je vhodné liečba pre 3-ročného syna, ktorý má už 3 týždne kašeľ a soplíky?

Zodpovedané
7. mar 2023

Dobrý deň,

náš 3-ročný syn má už tretí týždeň riedke priesvitné sople a vlhký kašeľ. Stále v rovnakej intenzite, nezlepšuje sa to a ani nezhoršuje. Len jednu noc mal výstup teploty (38,6°C), inak je celý čas bez teploty. Iné ťažkosti nemá, má chuť do jedla a veľa energie.

Naša doktorka radí len vydržať, ale mne sa tri týždne zdajú už dlho.

Sú potrebné nejaké vyšetrenia?

Nemôže ísť o bakteriálnu infekciu, keď trvá tak dlho bez zmeny?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri takomto dlhom trvaní ochorenia bez zlepšenia by som dieťa chcela popočúvať, vyšetriť. Naozaj nie je typické, aby jedna infekcia trvala 3 týždne.

Otázne je, či nemohol chytiť druhú infekciu medzičasom. Podľa Vášho popisu symptómov to naozaj vyzerá skôr na vírusové ochorenie, nie bakteriálnu infekciu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas