Aká je normálna teplota u novorodenca?

Zodpovedané
6. okt 2020

Dobrý deň,

mám dvojtýždňové bábätko, ktoré má teplotu 37,4°C.

Aká je normálna teplota u novorodenca?

Mám to riešiť s doktorkou?

Ďakujem

Dobrý deň,

prečo bábätku meriate teplotu? Kde ju meriate? Ak meriate v konečníku, tak sa odratáva 0,5 st.C od nameranej hodnoty (takže ak nameria teplomer 37,4 tak dieťatko má skutočne 36,9°C).

Za normálnych okolností nemá význam teplotu merať, je to stresujúce pre dieťa aj matku. Bežná teplota je od 36 do 37°C. S tým, že sú určité odchýlky (niektorí jedinci môžu mať telesnú teplotu bežne aj vyššiu - do 37,5°C).

Každopádne ani ak by bolo teplota 37,4°Cm nie je to na podanie liekov. A ak teplota nie je meraná kvôli nejakým sprievodným symptómom, tak to netreba riešiť a ani robiť.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas