Aká je najvhodnejšia forma zeleninových príkrmov počas zimy?

Zodpovedané
19. jan 2023

Dobrý deň,

chcem synovi zaviesť zeleninové príkrmy, ale počas zimných mesiacov je výber domácej zeleniny obmedzený.

Je vhodné na prvé detské príkrmy používať zeleninu predávanú v obchode?

Je v tomto období lepšie siahnuť po bio zelenine alebo mrazenej zelenine?

Alebo radšej kupovať hotové zeleninové detské príkrmy?

Ďakujem

Dobrý deň,

osobne radím skôr domácu prípravu ako hotové príkrmy, ale samozrejme ani to nie je škodlivé.

Dlho trvácna domáca zelenina je zemiak, mrkva. Možno nájdete aj nejakú tekvicu. Zo začiatku by som siahla po bio kvalite aj pri ostatných druhoch - cuketa, brokolica, batat...

V podstate aj mrazená zelenina spĺňa kritéria neškodnosti, ale skôr je typické pripravovať zeleninu z čerstvých surovín.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas