Aká dlhá absencia stolice je prípustná u 3,5 mesačného dieťatka?

Zodpovedané
15. aug 2022

Dobrý deň.

synček má 3,5 mesiaca a je na umelom mlieko Nutrilon Comfort&Colics už cca dva mesiace. Mlieko pomohlo na tvrdú stolicu, ktorú mal po inom mlieku. Tá konzistencia je hustejšia a nevie sa vyprázdniť. Boli týždne kedy sme pre bolesti museli pomáhať rúrkou aj každý druhý deň. Minulý týždeň po dlhšej jazde autom sa mu podarilo samému vypradniť a pred pár dňami tiež.

Problém je ten, že stolica ako keby mu nezostúpila dole k zvieraču. Aktuálne už 3,5 dňa nekakal. Naposledy to zvládol sám, ale nemal bolesti, takže sme mu nemuseli zavádzať rúrku.

Koľko je v poriadku ešte po umelom mlieku nemať stolicu?

Ďakujem

Dobrý deň,

v poriadku je to cca tie 3 dni. Sú deti, ktoré kakajú na UM až raz za 5 dní. Je to skôr rarita. Po 3 dňoch by sa snažila dieťatku "pomôcť" inak.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas