9 mesačný syn má stále bolesti bruška. Ako mu môžeme pomôcť?

Zodpovedané
29. máj 2022

Dobrý deň,

syn má 9 mesiacov a od narodenia trpí bolesťami bruška. Vyskúšali sme rôzne značky mlieka a ani jedno nesadlo. Nakoniec po vyšetrení na gastroenterológii nám lekárka dala mliečko Neocate. Mlieko pil iba mesiac a potom ho začal úplne odmietať. Musíme držať bezmliečnu diétu. Nemôžem mu dávať nič, čo obsahuje mlieko.Všetky vyšetrenia sme mali v poriadku.

Vyšetrenia mu robili z krvi, stolice a sono. Ešte nás poslali na sono bruška, či nemá reflux. Čaká nás ešte vyšetrenie na imuno-alergológii na intolerancie.

Vyskúšali sme už asi všetky kvapky na bolesti bruška. Momentálne mu dávam Sab Simplex 5x 15 kvapiek. Probiotiká mu dávam Symbio-sys.(na odporúčanie lekárky). Predtym sme mali Probiofix, BioGaia.

Stretli ste sa s takým prípadom, aby niekoho 9 mesiacov v kuse bolelo bruško?

Poradíte ešte kvalitnejšie probiotiká?

Ďakujem

Dobrý deň,

nemám Vám bohužiaľ už čo viac poradiť, ani iné probiotiká, ani iné alternatívy.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas