9 mesačné dieťatko odmieta príkrmy. Môže sa spomaliť jeho vývoj?

Zodpovedané
13. jan 2020

Dobrý deň,

moje 9 mesačné dieťatko odmieta akékoľvek príkrmy. Absolútne nič nespapá, všetko vypľúva. Trvá to od začiatku prikrmovania. Stále chce piť iba umelé mlieko.

Môže sa nejako spomaliť jeho vývoj, ak bude naďalej odmietať príkrmy?

Ako dosiahnem, aby moje dieťa začalo jesť príkrmy?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

áno, dieťatko v tomto veku už potrebuje mäsko, prílohy, lepok, zeleninu aj ovocie. Sú v nich obsiahnuté živiny, ktoré v umelom mliečku už nie sú.

Často je problém najmä v prekrmovaní umelým mliekom, tým pádom dieťatko nemá pocit hladu a príkrmy nechce papať, takže v prvom rade obmedziť mliečko.

V prvej línii to bude určite ťažké, keďže je dieťatko na to zvyknuté a nebude jesť príkrmy a vy mu obmedzíte mliečko (a bude hladné, nespokojné). Dieťa postupne pochopí, že príkrmy treba papať a začne ich papať.

Je to už naozaj potrebné, aby sa dobre dieťatko vyvíjalo treba mu všetky živiny z pestrej stravy.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas