9 mesačná dcérka málo ciká. Je to spôsobné teplom a potením sa?

Zodpovedané
3. aug 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mojej 9 mesačnej dcérky, ktorá prekonala virózu (teplota, soplíky, kašeľ). Trvalo to asi týždeň a od vtedy málo ciká - tak 2 plienky za deň.

V noci ju raz dojčím a potom až nad ránom cca o šiestej. Medzi raňajkami a obedom pije vodičku a aj poobede jej ponúkam. Viac ako 200 ml vody za deň nevypije. Cez deň sa nevydrží dlho dojčiť. Dojčím ju okolo 15:30 a potom zase o 20:00. Takto isto som dojčila a ponúkala vodičku aj pred virózou a cikala oveľa viac.

Je to normálne, alebo mám radšej navštíviť doktorku?

Môže to byť aj tým, že je teraz veľmi teplo a potí sa?

Keď mala virózu, tak pediatrička jej kontrolovala 2x aj moč a bol v poriadku.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

môže to byť aj teplom a potením sa, ale je nutné zvýšiť príjem tekutín. Ak nechce viac vodičky piť, tak je nutné jej ho prepašovať do príkrmov - ovocie, melón, jahoda, alebo zelenina - uhorky, obsahujú veľmi veľa vody.

Zároveň môžete spraviť polievočku namiesto príkrmu, pridať teda viac vody. Pocikané 2 plienky je totižto málo.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas