8 týždňová dcérka má hlienovitú stolicu. O aký problém môže ísť?

Zodpovedané
25. apr 2022

Dobrý deň,

dcérka má 8 týždňov a už týždeň u nej trvá tmavozelená riedka (takmer vodnatá) hlienovitá stolica. Za deň kaká približne 5 - 6x. Je plačlivejšia ako bývala. Večer a poobede máva až záchvaty plaču.

Za týždeň pribrala 100 gramov. Mlieka mám menej, ale už sa to pomaly rozbehlo. Ponúkam jej prsník. Je plne dojčená, užíva Coliprev, Devit, Baby Calm a Nekadex. Predtým som jej dávala Probiofix, ale na odporučenie pediatričky som to zmenila na Nekadex.

Teplotu nemá, nezvracia, ster z konečníka aj vyšetrenie stolice boli negatívne. Ja ale vidím, že je nejaká iná, ubolená, dlhšie spí a tá stolica sa vôbec neupravuje.

Z čoho to má?

Aké vyšetrenia by mala absolvovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

stav musíte riešiť s Vašou pani doktorkou, nemôžem sa k takto malému bábätku cez internet úlne vyjadriť.

Čo by som ale na Vašom mieste určite vyskúšala je nasadiť si vy ako matka prísnu bezmliečnu diétu (ani maslo, ani bezlaktozové produkty) na týždeň a pozorovala, či sa stolica neupraví.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas