8 mesačný má špatné dýchanie. Ako zistím, či nemá bronchitídu?

Zodpovedané
17. dec 2019

Dobrý deň,

môj skoro 8 mesačný synček má už 2 týždne trvajúce zhoršené dýchanie. Občas zakašle, ale mám pocit, že mu tam hlieny stoja. Asi 4 dni sme dávali Stoptussin, ale bez efektu. Teraz nastúpilo expirium a dýcha ako cez hrniec. Od večera dávam Mucosolvan a zatiaľ bez efektu.

Pri dýchaní počuteľne píska.

Ako zistím, či nemá bronchitídu?

Lekár ho odmietol popočúvať a povedal, že to sú len pozatekané soplíky.

Aké lieky mám ešte vyskúšať?

Je na inhalovanie vhodnejšia Vincentka a alebo F1/1 roztok?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak píska, tak má bronchitídu. Je potrebná návšteva lekára s poriadnym vyšetrením. Nerozumiem lekár odmietol počúvať?

Na inhalovanie môžete Vincentku, ale ak má bronchitídu je potrebný Ventolin, možno aj hospitalizácia s podaním iv liečby. Určite pridajte antihistaminiká.

Ale lekárovi ísť treba.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas