8 mesačná dcérka preferuje pri spaní jeden bok. Bude mať problém s chrbticou?

Zodpovedané
10. jún 2021

Dobrý deň,

moja 8 mesačná dcérka preferuje pri spaní jeden bok. Občas spí aj na druhom, ale v pomere je to 1:4 čo spinká na svojom pravom boku.

Môže to byť problém?

Nebude mať problémy s chrbticou?

Keď ju náhodou otočím, tak o chvíľku sa dá naspäť. Predtým som ju polohovala, teraz už sedí a štvornožkuje. Hlávku zležanú nemá.

Ďakujem

Dobrý deň,

nemyslím si, že by to mohol byť problém. Každé dieťa má preferovanú polohu pri spánku.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas