7 týždňová dcérka dva dni nekakala. Je to problém?

Zodpovedané
22. jan 2021

Dobrý deň,

mám 7 týždňovú dcérku, ktorá 2 dni nekakala. Dosť sa pučí, priťahuje rúčky a nôžky. Mám pocit, že by aj chcela tlačiť, ale jej to nejde. Dcérka je dojčená a prikrmujeme 1 až 2x za deň.

Je to problém?

Ďakujem

Dobrý deň,

frekvencia kakania je v norme, keďže je na kombinácii kojenia a umelej výživy, stolica môže byť aj obdeň. Ale to, že sa pučí, priťahuje nôžky je nespokojná, svedčí o tom, že má potrebu sa vyprázdniť.

Vyzlečte si ju, dajte do miestnosti s fukárom teplého vzduchu a masírujte jej bruško 3x denne po 10 minút s olejčekom.

Masáž robiť krúžky stredným tlakom v smere hodinových ručičiek od pupčeka stále väčšie a väčšie krúžky. Niečo jej pritom rozprávajte. Potom s nôžkami cvičte - pritiahnuť k prsíčkam, trošku pritlačiť a odtiahnuť. Choďte si do lekárne kúpiť rúrku a večer jej ju jemne dajte do zadočku (rúrku však používajte iba výnimočne, dieťatko sa musí naučiť samo, spontánne).

Pred každým kŕmením jej dajte vypiť lyžičku vlažného rumančekového čaju (kamilkového).

Ak bude stav pretrvávať, dcérka bude nespokojná, plakať, nebudú odchádzať vetry, prípadne bude vracať, alebo nebude chcieť prijímať potravu, navštívte lekára.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas