7 mesačný sa nepretáča z bruška. Aké cviky mu pomôžu?

Zodpovedané
8. feb 2021

Dobrý deň,

náš syn mal 27.januára 7 mesiacov (korigo 6). Na bruško sa začal pretáčať ako 6 mesačný, ale naspäť sa nepretočí. Inak je veľmi silný, sám sa už ťahá do sedu a aj vydrží sám sedieť pár minút. Štvornožkovať sa mu veľmi nechce, ale snaží sa ako keby odrážať nohami.

Naša neurologička nás posiela na rehabilitáciu. Ja viem, že on tam spolupracovať nebude, pretože cudzích ľudí sa veľmi bojí.

Viete mi odporučiť nejakú metódu a cviky, ktoré by mu pomohli?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie, neviem bez vyšetrenia dieťatka.

Postup neurologičky je správny. Na rhb Vám ukážu cviky, ktoré budete so synčekom robiť doma, takže návštevu určite absolvujte.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas