6 mesačný syn pri dojčení a zaspávaní krúži ručičkami. Je to v poriadku?

Zodpovedané
26. máj 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom 6 mesačného synčeka, ktorý pri dojčení a zaspávaní (zaspáva kojením) začal veľmi hýbať rúčkami. Stále nimi krúži v zápästí, resp. sa snaží dotýkať mojej tváre.

Večer je to horšie a pôsobí to až nepokojne. Začal to robiť asi mesiac dozadu.

Je to v poriadku?

A ešte si často trie očká a nos dosť agresívne. Aj vtedy, keď nie je unavený. Chorý nie je a očká nemá červené.

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, je to v poriadku. Trenie väčšinou súvisí s únavou, prípadne s rastom zúbkov.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas