5 ročný syn má zväčšenú mandľu. Čo máme robiť?

Zodpovedané
20. okt 2020

Dobrý deň,

môj 5 ročný syn je alergik, astmatik. Väčšinou sa trápi s nádchou, aj teraz užíva Pamycon. Dnes mi povedal že občas mu zavádzajú sliny na hrdle. Keď som mu pozrela do úst, tak mal o dosť zväčšenú pravú krčnú mandľu. Tá sa mu chvíľami.zlepovala s jazylkou. Neviem presný názov, ale s tým, čo nám visí z horného podnebia.

Nič ho nebolí ani pri prehĺtaní. Len má upchatý nos a v noci začal pochrapkávať.

Čo nám odporúčate robiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

synčeka by mal vyšetriť ORL lekár, ktorý navrhne postup liečby. Mandľa môže byť zväčšená pri chronických angínach, ale aj pri akútnom ochorení.

To, čo visí sa volá uvula.

Keďže má upchatý nos a chrápe nasaďte mu Nasivin 3x denne a pomedzi to buď inhalácie, alebo čistiť nos morskou vodou.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas