5-ročný syn má týždeň kiahne. Môže ísť do Energylandie v Poľsku?

Zodpovedané
17. jún 2022

Dobrý deň,

môj 5-ročný syn dostal 10. júna kiahne.

Môže ísť 17. júna do Energylandie v Poľsku?

Je ešte infekčný?

Ďakujem

Dobrý deň,

po zaschnutí poslednej vyrážky už by teoreticky byť infekčný nemal. Avšak jeho imunita je ešte určite nezregenerovaná a nebolo by preto pre neho vhodné ísť na pobyt s inými deťmi (ktoré majú rôzne vírusy, aj baktérie v hrdle). Veľmi ľahko sa nakazí niečím iným a potom sa to tak cyklí.

Celkovo po prekonaní kiahni mávajú deti oslabenú imunitu ešte týždne, takže by som určite synčeka odporučila nechať doma.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas