5 ročná dcéra má vyrážky so žltým stredom. O aký problém ide?

Zodpovedané
20. okt 2019

Dobrý deň,

moja 5 ročná dcérka má od včera vyrážky, ktoré sú hlavne na nohách, na podbrušku len dve, na zadočku a na ruke po jednej. Momentálne ich je dokopy cca. 18 - 20, ale za 24 h. pribúdajú.

Nemá žiadne iné ťažkosti, ani teplotu, ani nádchu. Chuť do jedla má dobrú, žiadne iné príznaky choroby nemá. Vyrážky majú žltý stred a červený dvorec. Pripadá to ako hnisavá vyrážka - akné.

Štípance to nie sú, ovčie kiahne už mala.

O aký problém môže ísť?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

takéto papulky by boli typické pre kiahne, tie už však mala.

Uvidíte ako sa bude správať pokožka. Vyrážky určite nevytláčajte, skúste zasušiť Rivanol vodičkou alebo iným antiseptikom.

Dcérku nekúpte, keď tak iba sprchujte a pokožku osušte otláčaním uteráka.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas