5-mesačnej dcére vyšiel prvý zub a má zvýšenú teplotu. Je potrebná návšteva pediatra?

Zodpovedané
26. aug 2022

Dobrý deň,

5-mesačnej dcérke sa prerezal prvý zub a vyzerá to tak, že sa tlačí už aj druhý. Už štvrtý deň má však zvýšenú teplotu. Nie celý deň, skôr poobede/večer, maximálne do tých 37,5 ºC.

Je to v poriadku, alebo by sme to mali riešiť?

Inak je veselá, papá, nemá sople, žuje všetko čo má po ruke.

Naša pani doktorka má tento týždeň dovolenku.

Ďakujem

Dobrý deň,

nateraz to nie je potrebné riešiť.

Ak by takéto subfebrility trvali viac ako 14 dní, tak je vhodné vyšetrenie lekárom, aby za tým nebolo niečo iné ako zub.

Nateraz však všetko nasvedčuje pre rast zubov.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas