4,5 ročného syna po chorobe znovu chytil kašeľ. Mám mu dať Sinupret?

Zodpovedané
15. nov 2019

Dobrý deň,

môj 4,5 ročný syn bol 2 týždne zahlienený a mal soplík. V nedeľu doužíval veľké balenie Solmucolu a polku Trifedu, lebo mal streptokoka v nose. V pondelok ešte bol doma a od utorka chodí do škôlky.

5 dní po doužívaní liekov ho ráno chytil suchý a aj vlhký kašeľ. Cez deň nekašle, soplík nemá.

Mám mu dať Sinupret alebo Solmucol?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

môžete mu ako podpornú liečbu dať niečo na kašeľ, V tomto prípade skôr Solmucol, alebo ak chcete prírodné tak skôr Bronchipret/Hedelix. Nie Sinupret.

Keďže kašle najmä ráno, treba neprekurovať izbičku kde spí, nastaviť synčekovi ešte pokojový režim bez bláznenia a cez víkend sa pekne čajíkovať.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas