4,5 ročná dcérka zvracala v aute. Ako jej môžem pomôcť?

Zodpovedané
4. aug 2020

Dobrý deň,

4,5 ročná dcérka sa nám na dovolenke pozvracala v aute . Pred cestou raňajkovala jogurt. Takáto situácia sa nám stala pred tromi rokmi, vtedy tiež raňajkovala jogurt.

Tri roky jej zle v aute nebolo a teraz po tom, čo sa opäž pozvracala, tak pri každej jazde vraví, že jej je zle a bude zvracať. Viac nezvracala.

Môže to byť tým, že sa bojí?

Ide o kinetózu?

Ako jej môžem pomôcť bez Kinedrilu?

Ďakujem

Dobrý deň,

jogurt (mliečne) je dosť ťažké jedlo pred cestou autom. Ak viete, že idete autom, skúste jej dať skôr kúsok chlebíka.

Zároveň nevidím dôvod nedať jej Kinedril (lepšie ako by jej malo byť zle), minimálne nateraz, kým možno aj psychicky neprekoná strach z toho, že jej zasa bude zle.

A potom samozrejme zásady, ktoré ale určite poznáte, vetrať, pozerať dopredu nie dolu, rozprávať sa v aute, jazdu prispôsobiť tomu, že máme dieťa.

Sú však aj deti, ktoré vracajú vždy pri dlhšej ceste autom (ja som napríklad vracávala do 10 rokov takmer vždy, keď si rodičia nedali pozor. A bohužiaľ doteraz pri cestovaní na zadnom sedadle mi je veľmi veľmi zle.)

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas