4,5 ročná dcérka má už skoro tretí týždeň hustý sopeľ. Mala by začať antibiotickú liečbu?

Zodpovedané
21. mar 2022

Dobrý deň,

4,5 ročná dcérka má už skoro tretí týždeň hustý sopeľ. Ráno pri konvičkovaní je sopeľ aj zelený. Potom počas dňa priesvitný. Ráno aj dosť kašle až pokým sople vykašle von. Inhaluje 2-3x denne Vincentku, konvičkuje. Vitamín C a D je na dennom poriadku.

Mala by začať antibiotickú liečbu?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ nemá horúčky, tak celkovo nie. Môžete zavolať obvidnej doktorke a spraviť výter. Následne postupovať podľa výsledku.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas