4,5 mesačná dcérka máva počas spánku otvorené ústa. Je to normálne?

Zodpovedané
23. feb 2022

Dobrý deň,

dcérka má 4,5 mesiaca a každé ráno sa zobudí s niečim novým, čím nás pozitívne prekvapí. Teraz džavoce, kričí.

Posledné dni sa ako keby snaží nadychovať ústami a piští. Ako keď sa ja dospelá počas nádchy snažím nadýchnuť a nejde mi to. Začala spávať s otvorenými ústami (ale nie vždy). Prvotne ma napadla nádcha, avšak každé ráno jej nos odsávam a nemá ho o nič plnší ako inokedy. Najskôr som sa pri pišťaní zľakla, ale ona je stále veselá.

Mám kontaktovať pediatra?

O tri týždne ideme na vakcínu.

Ďakujem

Dobrý deň,

nie, netreba pediatra kontaktovať. Noštek radšej čistite pred spánkom ako po ňom. Ak jej cez spánok vidíte otvorené ústa, skúste jej ich zavrieť.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas