3-mesačná dcérka má veľa hemangiómov. Akú liečbu odporúčate?

Zodpovedané
13. aug 2022

Dobrý deň,

dcéra má od narodenia hemangiómy po telíčku, najmä na chrbátiku a nôžke. Jeden veľmi výrazný sa jej nedávno objavil na jazyku a pere. Dcéra má momentálne 3 mesiace a hemangiómy, ktoré má sa zväčšujú.

Pediatrička nás ubezpečuje, že vymiznú a odmieta nás odporučiť k špecialistovi.

Máme ešte naozaj vyčkať?

Čítala som, že sa liečia špeciálnou masťou.

Je však táto liečba vhodná aj na hemangióm na pere?

Vieme, že väčšina hemangiómov je neškodná a zmizne. My sa však obávame, aby dcérke hemangióm na pere neostal hlavne z estetických dôvodov.

Ďakujem

Dobrý deň,

takéto dieťa by som pravdepodobne odporučila na vyšetrenie kožnému lekárovi.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas