20 mesačná dcérka má hrčku na hlavičke. Je to v poriadku?

Zodpovedané
17. jan 2020

Dobrý deň,

moja dcérka má 20 mesiacov. Keď mala tak 3 - 4 mesiace, tak som jej našla vzadu pri ušku hrčku. Náš pediater jej to pozrel a povedal, že to je v poriadku a vraj sú to uzliny.

Nášho pediatra stále niekto zastupuje. Je to buď staršia pani doktorka, ktorá sa nevládze dvihnúť zo stoličky, alebo potom mladá doktorka, ktorá zabudne dieťa popočúvať, resp. odvážiť.

Pediater má u nás v okolí chatu a koncom leta som ho tam zastihla. Znovu jej to pozrel a povedal, že je to v poriadku. Hrčka sa nezväčšuje a ani nezmenšuj Nemení sa ani pri nachladnutí.

Je to v poriadku?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

deti v tejto lokalite mávajú zväčšenú uzlinku, nakoľko sa nemení, nezväčšuje ani nezmenšuje, tak by malo ísť o ňu, potvrdiť sa to dá sono vyšetrením.

Síce sono nie je invazívne (nebolí), ale spôsobuje pre malé deti značný stres pri vyšetrení.

Ak je lekár presvedčený o tom, že ide o uzlinu, nie je to vždy potrebné potvrdzovať sono vyšetrením. To sa vyhradzuje skôr pre sporné prípady.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas