2,5 ročný syn spadol, bol fialový a ovisnutý. Mohlo sa mu niečo stať?

Zodpovedané
16. sep 2019

Dobrý deň,

môj 2,5 ročný syn dnes spadol a začal plakať. Zrazu ostalo ticho. Bežala som do detskej izby a bol cely fialový, bol úplne ovisnutý. Párkrát som mu fukla do úst, nadýchol sa, poplakal. Teraz vyzerá byt v poriadku. Trvalo to 10, max. 15 sekúnd. Zranenia nemá žiadne.

Mohlo sa mu niečo stať?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

nakoľko bol celý "fialový a ovisnutý", tak u neho došlo k nedostatočnému okysličeniu krvi.

Neviem, či reagoval na meno, či bol v bezvedomí, aký bol mechanizmus úrazu, ako teraz reaguje.

Na to by bolo vhodné lekárske vyšetrenie, aby sme si boli istí, že nič nezanedbáme.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas