2,5 ročná dcéra má hlien v stolici a bolí ju bruško. Čo jej môže byť?

Zodpovedané
30. aug 2019

Dobrý deň,

2.5 ročná dcéra sa sťažuje na bolesti bruška. Neodsledovali sme, že po čom má bolesti. Posledné 2 dni má stolicu obalenú v hliene. Toho hlienu je veľa a je tej istej farby ako stolica.

Nepapá mliečne, lepok obmedzene a vajcia tiež. Od apríla sa takto stravuje.

O aký problém môže ísť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

neviem prečo Vaše dieťa nepapá mliečne výrobky a dúfam, že na to má patričný dôvod, resp. diagnózu. Pretože inak dieťa (obzvlášť) do troch rokov má mať pravidelný príjem mliečnych pokrmov!

Môže ísť o ľahkú formu brušnej virózy. Nasadila by som probiotiká. V diéte nateraz preferujete ľahké jedlá, menej zeleniny a ovocia.

Ak by problém pretrvával dlhodobejšie a v stolici by boli aj zvyšky nestráveného jedla, konzultujte lekára.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas