18 mesačne dieťa neustále plače. Ako to mám riešiť?

Zodpovedané
6. dec 2019

Dobrý deň,

môj 18 mesačný syn je stále nervózny. Neustále plače, máva záchvaty hnevu, všetko chce a všetko musí mať. Ak to tak nie je, tak chytí záchvat a nedá sa nijako ukľudniť. V noci sa vždy strhne zo spánku s veľkým plačom.

Ako to mám riešiť?

Je mu niečo, alebo to je len také obdobie?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

nemyslím si, že "mu niečo je", nakoľko sama si to zrejme nemyslíte.

Môže ísť o jeho vynucovanie si pozornosti, môže to byť len prechodné obdobie.

Je veľa odporúčaní ako psychologicky pristupovať k dieťaťu so záchvatmi hnevu. Musíte nájsť ten správny na zvládnutie u Vášho synčeka..

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas