17 mesačná dcéra odmieta príkrmy. Je to v poriadku?

Zodpovedané
12. jan 2020

Dobrý deň,

dcéra je od narodenia na umelom mlieku Hipp a od začiatku zavedenia príkrmov má problém s ich jedením. Občas do nej dostanem niečo iné ako mlieko, ale len výživu, jogurt, kašu.

V poslednej dobe odmieta aj to. Plače, ústa neotvorí, bráni sa. Zrejme je to spôsobené rastom zúbkov. Už to ale trvá dosť dlho, niekoľko mesiacov..

Je v poriadku, keď dlhodobo v tomto veku pije umelé mlieko?

Pije ho 6x denne po 210 ml.

Za odpoveď ďakujem.

Dobrý deň,

nie v tomto veku (už od 6. mesiacov) potrebuje iné látky, ktoré materské mliečko neobsahuje. Je potrebné výrazne znížiť umelé mlieko - maximálne 330 ml denne a potom Vám začne jesť tuhú stravu!

V tomto režime má plné bruško z mliečka, takže je jasné, že nechce príkrmy.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas