16 ročný syn je asi závislý na mobile. Máme navštíviť psychológa?

Zodpovedané
4. okt 2021

Dobrý deň,

môj skoro 16 ročný syn je asi závislý na mobile. Začína byť agresívny aj voči mne a neviem si s ním rady. Snažím sa s ním rozprávať, ale odmieta ma. Len odvrkne, nechce sa mu ani učiť a už som bezradná. Zobrala som počítač, aby sa vkuse nehral, tak potom pozerá do mobilu. Chodí aj von s kamarátmi, ale nebaví ho ani to.

Ako mu môžem pomôcť?

Je potrebná návšteva psychológa?

Ďakujem

Dobrý deň,

je vhodná návšteva odborníka - psychológa. Najprv môžete ísť sama Vy, aby ste sa poradili akou formou by bola pomoc najlepšia.

Držím palce, toto je bohužiaľ daň za túto našu dobu a je to už veľmi často riešený problém.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas