15 mesačný synček sa občas zatacká a spadne. Je to v poriadku?

Zodpovedané
21. feb 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom chôdze môjho 15 mesačného synčeka, ktorý začal chodiť ako 12 mesačný. Občas chodí ako opitý, z ničoho nič spadne, ale ho zatacká a už je na zadočku.

Je to v poriadku?

Keď je unavený, tak ok. Ale ráno, keď vstane, tak sa mu to tiež občas stane. Chôdza sa mu určite zlepšila. Vonku behá, zákruty vyberá pomerne dobre.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

nedá sa Vám takto povedať, môže ísť o bežnú instabilitu pri chôdzi, ktorá je úplne bežná.

Ak máte obavy, je potrebné dieťa vyšetriť so zameraním sa celkový neurologický status a lekár zhodnotí, či sú obavy na mieste, alebo nie sú. Podľa toho bude ďalší postup.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas