15 mesačný syn bol dnes očkovaný proti MMR. Môže byť budúci týždeň očkovaný proti kiahňam?

Zodpovedané
29. máj 2022

Dobrý deň,

dnes sme s 15 mesačným synom absolvovali očkovanie MMR. Pediatrička nám dopuručila aj očkovanie proti ovčím kiahňam. Nakoľko mám aj staršieho syna (10 rokov), ktorý ovčie kiahne ešte neprekonal, tal sme sa dohodli, že prídem aj s ním budúci týždeň a zaočkujú sa spolu. Avšak dnes som u Vás čítala, že ak sa vakcíny MMR a proti kiahňam nepodajú súčasne, treba jeden mesiac odstup.

Pýtam sa teda kvôli mladšiemu synovi.

Máme čakať mesiac po očkovaní MMR, alebo môžem ho dať zaočkovať budúci týždeň?

Manžel a ani svokor ovčie kiahne neprekonali.

Je nejaká možnosť, ak dám zaočkovať synov, že to "prenesú" na manžela a svokra?

Bývame v jednej domácnosti.

Ďakujem

Dobrý deň,

presne tak, ak sa nepodávajú súčasne musí byť mesiac rozostup. Uvádza sa tak aj v príbalovom letáku. Prenos na manžela ani svokra je vysoko nepravdepodobný.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas