15 mesačné dojčené dieťa nechce piť. Čo nám odporúčate?

Zodpovedané
12. okt 2020

Dobrý deň,

synček má 15 mesiacov a je dojčený na požiadanie. Posledných pár dní odmieta piť. Resp. napije sa do úst a odtiaľ to všetko vypľuje. Pije z pohára aj z fľaše so slamkou. Iné spôsoby (cumeľ, náustok vôbec, nepoužívame. Tekutiny si vyžaduje vo forme dojčenia niekoľkokrát denne. Cca každú polhodinu až hodinu si cucne.

Ako to mám riešiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

15 mesačné dieťa musí už prijímať aj tekutiny mimo dojčenia, takže treba to riešiť ponúkaním vodičky, namiesto prsníka.

Musí to byť náročné aj pre Vás, dávať mu piť každú pol hodinu! Takže vydržať zopár plačov a nedať mu prsník, ale ponúknuť vodu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas