13 mesačný syn má 2 týždne zvýšenú teplotu. Môže to byť zúbkami?

Zodpovedané
7. aug 2019

Dobrý deň,

syn má 13 mesiacov a už 2 týždne má teploty nad 37°C. Napr. 37,2°C alebo 37,5°C. Teplota mu viac nestúpa a nemá ani iné príznaky choroby. Zatiaľ má iba tri zúbky.

Môže to byť zubami?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak má aj začervenalé ďasienka tak určite áno.

Telesná teplota v rámci dňa stúpa - ráno je najnižšia a okolo 18tej najvyššia - čiže ak má 37,2 st.C (a žiadne prejavy ochorenia) o 18tej, tak to netreba vôbec riešiť.

Môže ísť aj o jemnú dehydratáciu, v týchto teplách - takže dávajte pozor na dostatočnú hydratáciu synčeka.

Teplota sa liekmi znižuje, až keď stúpne na 38,5 st.C, ak by bol veľmi nepokojný už pri teplote 38 st.C, tak môžete už vtedy.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas