12 ročný syn má problémy pri močení. Treba navštíviť urológa?

Zodpovedané
17. dec 2021

Dobrý deň,

12 ročný syn mal pred 2 týždňami problém pri cikaní. Najprv časté močenie, neskôr už s pálením a bolesťou. 3x mal vyšetrený moč bez nálezu. Užíval Uroval, píl čaje, od bolesti 3x denne Algifen.

Po týždni pálenie a bolest pretrvávajú. Dostal Framykoin a budúci utorok sme objednaní na sono obličiek. Dávam mu Blokurimu a Kapucínku. U doktorky sme boli už 4x. Pálenie ustúpilo, bolesť po cikani naďalej zostáva. Po pár minútach prejde.

Aká môže byť príčina synových problémov?

Treba ísť k urológovi?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak je moč opakovane čistý je vhodné urologické vyšetrenie, kde by sa mohlo prísť na príčinu bolesti. Sonografia obličiek, resp. celého UPT (uropoetického systému) je tatiež na mieste.

Postupovala by som rovnako. Skúsila by som lokálne Framykoin a kúpele v repíku alebo sleze.

Nestalo sa synčekovi, že si sťahoval predkožku pred tým ako celé bolesti začali? Trauma môže spôsobiť bolesť. A ďalšia vec, nemá na genitáli niečo - typu šupinky, začervenanie, kruhové ložiská? Tie by mohli svedčiť o mykotickej infekcii genitálu. To by mohlo tiež byť príčinou bolesti.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas