11 ročný syn má štvrtý deň bolesti brucha. O aký problém môže ísť?

Zodpovedané
29. nov 2020

Dobrý deň,

môj 11 ročný syn má štvrtý deň bolesti brucha. Niekedy sú také silné, že som mu musela podať Algifen. Od prvého dňa mu podávam probiotiká a stravuje sa diétne. Teplotu, zvracanie nemá. Stolica je častejšia, napr. dnes trikrát, ale má normálnu farbu a aj konzistenciu. Avšak po stolici sú tie bolesti brucha vždy silnejšie.

Brucho ho bolí v hornej časti nad pupkom. Inak ho stále bolí slabo, len po tej stolici silnejšie. Myslela som, že to bude brušná viróza, ale dnes o tom silne pochybujem. Volala som našej lekárke, tá mi odporučila vymeniť probiotiká za iné a pridať Espumisan.

Teraz mu dávam BioGaiu desať kvapiek raz denne. Naša lekárka mi kázala kúpiť Enterinu a pokračovať v liečbe virózy. Mne sa ale nezdá, že to je brušná viróza.

Aký je Váš názor a čo mi odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

môže ísť o brušnú virózu. Náhla príhoda brušná to nebude - ak by malo o ňu ísť, už by sa viac rozbehla (na mysli mám slepák, žlčník).

Okrem brušnej virózy to však môže byť aj iná škála ochorení - od plynatosti (na to máte Espumisan), cez intoleranciu potravín, celiakiu, parazitov, podráždenie pankreasu, atď atď... Na upresnenie diagnózy je potrebné vyšetrenie lekárom, prípadne odbery, sono.

11 ročný nemusí kvapkovú Biogaiu, radšej tbl.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas