10 týždňová dcéra má hnedú riedku stolicu. Je to príznak alergie?

Zodpovedané
18. júl 2021

Dobrý deň,

moja 10 týždňová dcéra má hnedú riedku stolicu od narodenia. Máva silné koliky, na ktoré zatiaľ nič nezaberá. Bývajú väčšinou v čase 19 - 24:00. Je plne dojčená.

Je to príznak nejakej alergie?

Kravskú bielkovinu som už skúsila vylúčiť, ale koliky zostali. Doktorka raz robila výter z konečníka, ale bolo to v poriadku. Odvtedy sme stolicu neriešili.

A má problém aj s vylučovaním. Veľakrát sa trápi niekoľko hodín, kým sa jej to podarí. Párkrát sme už museli použiť aj rektálnu rúrku.

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

probiotiká Biogaia sú jediné probiotiká, ktoré sú odporúčané pri kolike, skúste tie. Veľa sa dojčite, noste, spievajte. Vy pite veľa tekutín, keď môžete oddychujte s dcérkou. Je to náročné obdobie, ktoré čoskoro pominie a bude dobre.

Čo sa týka stolice, ak dieťatko priberá, tak riedka stolica nie je problémom. Detičky takú stolicu mávajú, zmení sa neskôr, pri prikrmovaní.

Občasné použitie rektálnej rúrky je dobré, ak dcérke uľaví. Dobré by bolo masírovať bruško v smere hodinových ručičiek aj 3x denne po 10 minút teplými nahriatymi rukami. Pritom jej pozerajte do očí a rozprávajte na ňu, hovorte nejakú peknú riekanku.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas