10 mesačnú dcéru trápia časté prdíky. Ako jej môžem pomôcť?

Zodpovedané
15. apr 2022

Dobrý deň,

10 mesačnú dcéru trápia časté prdíky. Vie ju to zobudiť hlavne z nočného spánku a niekedy je hore aj každých 15 minút. Zobudí sa, vezmeme ju na ruky, pukne a spí ďalej. Niekedy sa zvíja ako keby mala kŕče.

Trvá to v podstate od začiatku prikrmovania, teda už pol roka. Zo začiatku sme si mysleli, že sa to časom zlepší a tráviaci systém si zvykne. Problémy ale trvajú stále. Snažili sme sa aj odsledovať, či to nespôsobujú určite potraviny, ale nemám ten pocit.

Myslíte, že by nám mohli pomôcť probiotiká?

Má zmysel vyradiť mliečne výrobky, pečivo a postupne skúšať, či sa to lepší?

Mala by som upraviť stravu ja, keď dojčím?

Snažíme sa celá rodina jesť zdravo, tak sme z toho už zúfalí.

Ďakujem

Dobrý deň,

pelrobiotiká jednoznačne môžu pomôcť a nijako neuškodia, takže určite nasaďte (Probiofix imun baby - kmene BB12 plus LGG).

Asociáciu s jedlom treba odsledovať dôkladne. Môžete vysadiť mliečne, lepok, zeleninu a ovocie - v podstate všetko. 3 dni iba ryža, banán, cestovina, materské mlieko. Potom pridávať potraviny každý deň 1 druh a zapisovať si to formou denníku a uvidíte.

Ako dojčiaca matka vy vysaďte iba mliečne produkty, ostatné netreba.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas