Poradíte mi ohľadom výživného, keď poberám invalidný dôchodok?

Zodpovedané
22. máj 2020

Dobrý deň,

som psychiatrický pacient poberajúci invalidný dôchodok 140 eur. Už 7 rokov platím výživné 50 eur na 16 a 14 ročné dieťa. Nemám z čoho žiť. Stále som hospitalizovaná na psychiatrii, aj pol roka vkuse.

Ako si môžem pomôcť?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

neviem, či 50 Eur platíte na každé dieťa zvlášť alebo spolu. Bez ohľadu na to, možete sa buď s deťmi dohodnúť na znížení výživného prostredníctvom mediátora, alebo podať na súd návrh na zníženie výživného.

Vyživovacej povinnosti Vás však žiadny súd nezbaví.

JUDr. Renáta Smetana, mediátor
Mediačná kancelária JUDr. Renáta Králiková
Kniežaťa Pribinu 14, 911 01 Trenčín
www.mediacnakancelaria.sk