Môžem žiadať vyššie výživné na dieťa, keď som v zlej finančnej situácii?

Zodpovedané
7. jún 2020

Dobrý deň,

17.6.2020 máme súd s bývalým partnerom o určenie výživného na syna. Malého nezobrali do škôlky a ja som bola nútená dať výpoveď z práce a ostať s nim doma.

Požiadala som o dávku v nezamestnanosti, tú mi však vyrátala sociálna poisťovňa na 33 eur mesačne.

Môžem ešte pri súdnom konaní žiadať vyššie výživné, alebo sa to už nedá?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, môžete na začiatku pojednávania svoj návrh zmeniť a žiadať vyššie výživné.

Odporúčam Vám však tento návrh pripraviť písomne, poprípade poslať ešte pred pojednávaním súdu s odôvodnením.

JUDr. Renáta Smetana, mediátor
Mediačná kancelária JUDr. Renáta Králiková
Kniežaťa Pribinu 14, 911 01 Trenčín
www.mediacnakancelaria.sk