Môže môj bývalý partner brávať 12 ročnému synovi mobil?

Zodpovedané
21. júl 2019

Dobrý deň,

som 7 rokov rozvedená a máme presne upravený styk s dieťaťom. 12 ročný synček je zverený mne. Všetky veci a všetko mu kupujem iba ja a ex dáva 100 eur výživné. Nikdy mu nekúpi ani papuče, neplatí výlety zo školy, ani tábor.

Ja som mu kúpila všetko, čo potreboval. Vždy, keď si malého vezme, tak mu odoberie mobilný telefón a slúchadlá. Zamedzuje mu tak, aby sa mi mohol sám ozvať. Tu má malého brata ,na ktorého je fixovaný a chce s ním volávať. Sme citovo spolu dosť spätí a on je zvyknutý mi napísať ako sa má.

Žiaľ je mu v tom zamedzované.

Môže synovi môj bývalý partner brávať telefón?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

situácia, keď sa rodičia nevedia dohodnúť na výchove nie je v prospech najmä maloletého dieťaťa. Keď sa Váš syn nachádza podľa rozsudku v osobnej starostlivosti otca, môže mu telefón zobrať ako napr. výchovný prostriedok...

Podľa Vašeho dotazu s opatrnosťou usudzujem, že máte stále nevyriešený konflikt s bývalým manželom, ktorý bohužiaľ tento konflikt rieši prostredníctvom syna.

Mediátor Vám vie v tomto smere pomôcť, definovať nevyriešený konflikt, pokúsiť sa nastaviť napr. pravidlá výchovy, pravidlá komunikácie syna s jeho mladším bratom, keď je u otca, zvýšiť výživné prípadne sa pokúsiť dohodnúť na pomernej úhrade vyšších nákladov a iné. Možností je veľa.

JUDr. Renáta Smetana, mediátor
Mediačná kancelária JUDr. Renáta Králiková
Kniežaťa Pribinu 14, 911 01 Trenčín
www.mediacnakancelaria.sk