Dá sa cez mediátora vyriešiť úprava styku a výška výživného?

Zodpovedané
6. jan 2020

Dobrý deň,

s otcom mojej skoro štvorročnej dcéry sme sa po deviatich rokoch rozišli. Dohodli sme sa, že si bude dcéru brať vždy, keď bude ona chcieť.

No zdá sa mi, že má na ňu až príliš málo času. Je s ňou minimálne. Dobrovoľne mi prispieva na dcérku, navyše mi nedá nič. Mesačné náklady sú dosť vysoké. Dcérka chodí do škôlky a býva často chorá.

Bývalý partner má z predošlého vzťahu dcéru, ktorú má v striedavej starostlivosti a platí jej matke rovnaké výživné ako mne.....

Dá sa cez mediátora vyriešiť úprava styku a výška výživného?

Dcérka otca veľmi ľúbi a vždy sa k nemu teší.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

samozrejme, cez mediátora sa dá vyriešiť úprava styku a výška výživného. Takáto dohoda sa dá následne schváliť súdu.

Okrem styku a výšky výživného môžte v tejto dohode napr. upraviť styk cez prázdniny a sviatky, príspevok v prípade vyšších výdajov atď.

JUDr. Renáta Smetana, mediátor
Mediačná kancelária JUDr. Renáta Králiková
Kniežaťa Pribinu 14, 911 01 Trenčín
www.mediacnakancelaria.sk