Budeme my ako rodičia musieť splácať synove dlhy?

Zodpovedané
18. aug 2020

Dobrý deň,

môj dospelý syn robí dlhy a berie si pôžičky a paušály, ktoré nespláca. Hrá automaty. Všetko to chodí na adresu mne domov a platím to.

Už sa však bojíme, že keby sa jemu nebodaj niečo stalo.

Museli by sme my ako rodičia tie veľké dlhy po ňom splácať?

Liečenie odmietol a berie stále viac pôžičiek.

Ako postupovať?

Treba mu zrušiť trvalý pobyt a vydediť ho?

Ako sa to rieši?

Ďakujem

Dobrý deň,

trvalý pobyt synovi samozrejme zrušiť ako vlastníci nehnuteľnosti môžete za predpokladu, že syn nemá žiadne vlastnícke právo k danej nehnuteľnosti. Môžete ho aj vydediť, avšak vydedenie musí spĺňať podmienky dané zákonom.

V prípade, ak by sa synovi niečo stalo, môžete sa zriecť dedičstva a tým pádom dlhy na Vás neprejdú.

V prípade potreby a záujmu ma kontaktujte.

JUDr. Renáta Smetana, mediátor
Mediačná kancelária JUDr. Renáta Králiková
Kniežaťa Pribinu 14, 911 01 Trenčín
www.mediacnakancelaria.sk