Ako môžem poistiť finančnú situáciu a peniaze, ktoré som už vložila do domu?

Zodpovedané
21. dec 2019

Dobrý deň,

žijem s partnerom, ktorý prerába dom a vzhľadom na to, že máme dieťa, tak sa mu snažím finančne vypomôcť s dokončením rekonštrukcie.

Nie sme zosobášení a i keby sme boli, tak dom kúpil, keď sme neboli spolu. Takže by som nemala žiaden nárok na akýkoľvek podiel.

Ako môžem poistiť finančnú situáciu a peniaze, ktoré som už vložila do domu?

Je ešte nejaká možnosť spísania zmluvy alebo dohody, ktorá by v prípade nášho rozchodu slúžila ako dôkaz a partner by mi vrátil sumu, ktorú som investovala?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

samozrejme, možnosť tu je.

V prípade oslovenia mediátora, môžete s partnerom uzatvoriť mediačnú dohodu, v ktorej Váš partner uzná "dlh", teda peniaze, ktoré ste do domu vložili a napr. po Vašom rozchode na Vašu písomnú výzvu sa tento dlh stane splatným.

Možností je viacero. Skúste osloviť mediátora, ktorý je súčasne právnik, vo Vašom okolí.

S pozdravom

JUDr. Renáta Smetana, mediátor
Mediačná kancelária JUDr. Renáta Králiková
Kniežaťa Pribinu 14, 911 01 Trenčín
www.mediacnakancelaria.sk