Už 6 mesiacov nedojčím a stále mám naliate prsia. Ako zastavím laktáciu?

Zodpovedané
17. sep 2024

Dobrý deň,

moju 2,5-ročnú dcérku som dojčila do 1,7 roka. Nonstop mi ide mlieko, normálne cítim ako sa mi niekedy nalejú prsia. Keď ich stlačím, stále mi ide mlieko. Nikdy som však nebrala žiadnu antikoncepciu, ďalšie deti už nechceme.

Ako zastavím laktáciu?

Ďakujem

Dobrý deň,

je to bežné, pár kvapiek môžete odstreknúť aj veľmi dlho po odstavení. Je to otázka oxytocínu, ktorý je v tele prirodzene a podráždenie dvorcov. Vťedy sa trochu mlieka spúti samo od seba. Nie je na tom nič zlé a postupne to odznie.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová