Trojmesačnú dcéru dojčím iba z jedného prsníka. Ako zvýšim tvorbu mlieka v druhom prsníku?

Zodpovedané
6. jún 2021

Dobrý deň,

mám plné dojčenú trojmesačnú dcérku, ktorú dojčím len z jedného prsníka. Snažila som sa aj z toho druhého, ale malej sa tam ťažko prisávalo. Pila z neho menej a menej, až prestala. Mlieko sa mi tam prestalo tvoriť.

Dá sa to nejak ešte rozdojčiť?

Mlieka mám dosť, mala priberá ukážkovo. Tento istý problém som mala aj pri prvej dcére, ktorá bola dojčené z jedného prsníka do 2 rokov.

Ďakujem

Dobrý deň,

preferencia jedného prsníka sa objavuje často. Niekedy dôjde nakoniec k úplnému vysadeniu jedného prsníka a dieťa sa dojčí len z jedného. Nijako to dojčenie neohrozuje.

Dieťa je možné dlhodobo dojčiť len z jedného prsníka. Pokiaľ chcete druhý prsník trochu "rozbehnúť", jednoducho z neho viac dojčite. Dojčite, dojčite a dojčite. Začínajte ním a opäť končíte.

Buďte trpezlivá. Bábätko sa bude hnevať, pretože mlieko mu z prsníka tečie menej. Dojčite z tohto prsníka veľa v noci, v rozospatosti a pod. Pokiaľ sa to nepodarí, tak nevadí. Máte skúsenosť, že aj z jedného prsníka to šlo.

Držím palce

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová