Trojmesačné bábo sa nechce večer dojčiť. Pomôže mu pitie pomocou cievky?

Zodpovedané
17. mar 2020

Dobrý deň,

mám trojmesačné bábo, ktoré som doteraz plne dojčila. Už asi týždeň sa však nechce prisať. A to len vo večerných hodinách. Po dlhom boji s plačom som nútená mu večer dať odsaté mlieko z fľaše.

Cumeľ používa iba pri večernom zaspávaní. Dojčiť nechcem prestať, mliečka mám dosť.

Podarí sa to napraviť cievkovaním?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

večerné dojčenie býva odmietané z dôvodu nižšieho toku mlieka (to je spôsobené poklesom prolaktínu popoludní a večer).

Bohužiaľ podanie mlieka z fľaštičky problém len prehlbuje a znižuje tvorbu mlieka. Mohlo by byť riešenie podanie dokrmu cievkou priamo pri prsníku. Potom sa tok zvýši a dieťa vďaka dojčeniu stimuluje aj tvorbu mlieka. Tiež si nezvyk na pitie z fľaše, ktoré by potom preferovalo.

Ďalej je veľmi dôležité dojčiť v noci - ideálnejšie by bolo spoločné spanie.

Držím palce.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová