Synček je v inkubátore a ja odsávam mlieko. Kedy sa tvorí najviac mliečka?

Zodpovedané
7. aug 2020

Dobrý deň,

som šiesty deň po pôrode. Synček mi bol hneď priložený k prsníku, kde sa krásne prisal. Ale v noci ho museli prevážať kvôli dýchaniu do Banskej Bystrice.

Synčeka teda pri sebe nemám, je momentálne v inkubátore. Kontakt koža na kožu nie je možný, ale chodíme každý deň za ním s tým, že sa ho snažím vždy čo najviac hladkať, držať za rúčku.

Odsávam a včera sa mi už spustilo mlieko. Vytiahnem cca 20 ml spolu z oboch prsníkov. Kúpila som si Senovku aj Benedikt, beriem 3 x 3, pijem hroznovú šťavu, pijem dostatok vody za deň. Naozaj sa snažím robiť všetko preto, aby bolo mlieka čo najviac.

Ako by som vedela ešte zvýšiť tvorbu mliečka?

Kedy sa tvorí najviac mliečka?

Je možné, že som najskôr vytiahla tých 20 ml a o 2 hodiny možno iba polku z toho?

Ďakujem

Dobrý deň,

je úžasné, čo pre bábätko robíte. Tiež je skvelé, že už odsávate toľko mlieka. Berte odsávanie ako dočasnú stimuláciu, než budete môcť prirodzene dojčiť.

Odsávajte pravidelne každé 3 - 4 hodiny. Kolísanie množstva mlieka je úplne normálne. Množstvo mlieka sa zvýši akonáhle začnete prirodzene dojčiť.

Zatiaľ môžete skúsiť odsávať v prítomnosti bábätka, alebo napr. pri jeho fotke. Aj to môže spôsobiť vyššiu tvorbu mlieka.

Odsávanie je však len mechanický proces. Dojčenie je vzťah, komunikácia, láska. To žiadny prístroj nenahradí.

Moc držím palce, aby sa všetko dalo rýchlo do poriadku.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová