Som v 17. týždni a niečo žlté mi vyteká z prsníkov. Ide už o mlieko?

Zodpovedané
15. mar 2023

Dobrý deň,

som v 17. týždni a niečo žlté mi vyteká z prsníkov. Deje sa to po zatlačení prsníka.

Ide o mlieko?

Ďakujem

Dobrý deň,

mledzivo - čiže kolostrum vzniká už okolo 14. týždňa. Niekedy ho mamička môže odstreknúť, inokedy nie. Býva pred pôrodom skôr tekuté a číre, žltne až tesne pred a po pôrode. Je to však individuálne.

Je veľmi výživné a aj pár kvapiek stačí na výživu novorodenca, preto sa odporúča prikladať bábätko už v prvých hodinách po pôrode tak často a tak dlho ako bábätko chce. Pokojne aj 15x za deň. Materské mlieko sa začína tvoriť až cca 3. deň pôrodu. Každopádne je vidieť, že sa vaše prsia pripravujú na dojčenie a všetko ide správnym smerom.

Ak si nie ste istá a pochybujete, či je to mledzivo, konzultujte to so svojim gynekológom.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová